Skolu tīkla reforma
Šovasar Izglītības un zinātnes ministrijas dienaskārtībā ir skolu tīkla reforma. Un aizvadītās nedēļas nogalē, lai pārbaudītu vai 1. septembrī mazākumtautību skolu pedagogi spēs mācīt skolēnus latviešu valodā un pavēstītu par ieceri veidot speciālu Austrumu programmu, Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša bija ieradusies divu dienu vizītē Latgalē.Pašvaldības, skolas un skolēnu vecāki ir pret ministrijas uzzīmēto karti. Piemēram, Līvāni pat uzrakstījuši vēstuli premjeram, paskaidrojot, ka no četrām vidusskolām novadā pašlaik palikušas tikai divas. Ministrijas kartē iezīmēta vairs tikai Līvānu 1.vidusskola, bet Rudzātu vidusskola, kuras izglītojamie uzrāda labus rezultātus eksāmenos, olimpiādēs un konkursos, nav iekļauta plānotajā skolu tīklā. Vēstuli valsts augstākajām amatpersonām Rudzātu vidusskolas vecāku padomes vārdā uzrakstījis arī Ivo Brūvers, un saņēmis atpakaļ vien formālu atbildi.

Čakša uzsvēr, ka pašvaldība ir atbildīga par skolu slēgšanu! Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs tomēr aicina atcerēties, ka aiz katra skaitļa diagrammās ir bērns.

Radio raidījumu “Sarunas par Latgali un ne tikai” 2023.gada cikls skan Radio “EF-EI” (91,4 fm Rēzekne) un “Divu krastu radio” (90,1fm Daugavpils, 96,9 fm Jēkabpils) programmās:

Pirmdienās 11:30
Otrdienās 08:30
Trešdienās 15:30

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par raidījumu saturu atbild projekta īstenotājs "RADIO EF-EI"

#SIF_MAF2023
Registration
Sign in
Restore access