Atbalsta 57 miljonu pārdali veselības aprūpei, vai pacientu rindas mazināsies?
Valdība atbalstījusi Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojuma projektu par 57 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei. Plānots, ka  papildus piešķirtais finansējums veicinās rindu mazināšanu pie speciālistiem, uz diagnostiskajiem izmeklējumiem, dienas stacionārā un ambulatorajā rehabilitācijā.Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Grigorijs Semjonovs atzīmē, ka finansējuma  pārdale veselības aprūpei tikai saglabās valsts apmaksātas medicīnas pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, bet neatrisinās problēmas nozarē.

Ģimenes ārste Rēzeknē Elīna Pavro akcentē vēl citu problēmu – ģimenes ārstu trūkums, īpaši lauku reģionos. Arī privātās veselības aprūpes uzņēmuma Veselības centru apvienības poliklīnikas Dinas un Veselības centru apvienības poliklīnikas Olvi direktore Inta Vaivode piekrīt, ka speciālistu skaits un valsts finansējums nav pietiekošs.

Radio raidījumu “Sarunas par Latgali un ne tikai” 2023.gada cikls skan Radio “EF-EI” (91,4 fm Rēzekne) un “Divu krastu radio” (90,1fm Daugavpils, 96,9 fm Jēkabpils) programmās:

Pirmdienās 11:30
Otrdienās 08:30
Trešdienās 15:30

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par raidījumu saturu atbild projekta īstenotājs "RADIO EF-EI"

#SIF_MAF2023
Registration
Sign in
Restore access