Rēzeknes novadā norisinās 4. līmeņa jaunsargu nometne
No 1. līdz 4. maijam Valsts robežsardzes koledžas lauku mācību centrā “Janopole”, Rēzeknes novadā norisinās Jaunsardzes centra organizētā 4. līmeņa jaunsargu nometne.Kā pavēstīja nometnes vadītājs, virsseržants Dainis Gudermanis, nometnes laikā jaunsargi nostiprina savas prasmes lauka kaujas iemaņās, pirmās palīdzības, ieroču un šaušanas mācības, topogrāfijas un orientēšanās un ierindas apmācības jomās. Nometnes laikā tiek veikta zināšanu un prasmju pārbaude saskaņā ar

Jaunsargu interešu izglītības programmas prasībām, nosacījumiem un kritērijiem.
Nometnē piedalās jaunsargi no visiem Latvijas novadiem, bet starp instruktoriem ir arī Krāslavas novada jaunsargu instruktore Alise Samsonoviča.
 
4. līmenis jaunsargu kustībā ir noslēdzošais līmenis, pēc kura sekmīgas nokārošanas jaunsargam ir priekšrocības atlasē, stājoties Nacionālajos bruņotajos spēkos, Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts policijas koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts robežsardzes koledžā.

Pēc nometnes noslēguma jaunsargi dosies uz Rēzekni, lai kopā vērotu 4. maija militāro parādi par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienai.
Registration
Sign in
Restore access